,,Deň Zeme“ každý deň, by mal byť dňom Zeme :)

„Deň Zeme“ by mal byť každý deň v roku, aby rovnako tak ako my i budúce generácie mohli piť čistú vodu a dýchať zdravý vzduch. 

 

Deň Zeme si pripomíname práve preto, aby sme si aspoň raz do roka pripomenuli svoju závislosť na cenných daroch, ktoré sú nám poskytované prostredníctvom Zeme. Treba si uvedomiť, že zemské zdroje nie sú nevyčerpateľné a rovnováha všetkého živého na tejto planéte je vzácna, obdivuhodná, no veľmi krehká. No aj tak ľudstvo zatiaľ pácha na tejto svojej vzácnej planéte ťažko odpustiteľné, sebecké bezprávie, ktorého dosah nedokážu v celej jeho mnohorakosti spätného pôsobenia predvídať. Geniálna dokonalosť nespočetných väzieb živého i zdanlivo neživého, čím je Zem obdarovaná, by nás mala napĺňať nemým úžasom, obdivom a pokornou túžbou učiť sa od Zeme a chrániť jej poklady pre budúce generácie ľudí a ostatných tvorov.

 

                                                    

 

Preto robíme všetko, čo je v našich silách – okrem vzácnych vedomostí, zbierame konáriky a odpadky, sadíme nové stromčeky, rastlinky  a kvietky. Snažíme sa, aby naša škola bola jedno z tých krásnych miest, ktoré radi navštívime. 🙂 

 

 

 (viac foto, viď FOTOGALÉRIA)